У мальовничому куточку Поліського краю розташована Чудельська спеціальна школа №1 І-ІІ ступенів.
Насичене пахощами лікарських трав цілюще повітря сприяє зміцненню здоров'я, покращенню емоційного стану всіх дітей, які тут живуть і навчаються.
Історія розбудови школи сягає 30-х років XX століття. Наприкінці 30-х років минулого століття на території нинішньої школи були збудовані польські казарми для військових. Незважаючи на воєнні баталії, що розверталися на території нашого краю - ці будівлівитримали натиск часу і збереглися досі, зазнавши з роками лише сучасної модернізації.
У 1954 році на базі польських казарм була заснована "Лісна" загальноосвітня школа-інтернат, котра проіснувала 34 роки і випустила зі своїх стін не один десяток випускників.
З 1988 року школа була перекваліфікована у допоміжну школу-інтернат для дітей із вадами розумового та фізичного розвитку. Нова сторінка у житті цієї навчальної бази була перегорнута у 1999 році, коли школа отримала новий навчальний статус - "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І-ІІ ступеня для дітей із затримкою психічного розвитку", і по цей день кваліфікується як заклад із глибокою педагогічною корекцією.
На даний час територія школи займає 5 гектарів. В школі обладнано 11 класних кімнат, кабінет логопедії, корекції розвитку дитини, практичного психолога, соціального педагога, ритміки, музики, інформатики та трудового навчання. Також на території школи створені бібліотека, їдальня, просторий клуб, пральний пункт, медпункт, ізолятор, 3 спальні корпуси, спортивний, ігровий та географічний майданчики.
Всі діти забезпечені комфортним проживанням та безкоштовним чотириразовим харчуванням. Наповнюваність класів до 13 учнів.
Після закінчення 9-го класу учні отримують свідоцтво про неповну середню освіту і мають змогу навчатися у професійно-технічних навчальних закладах області.
Персонал школи-інтернату складає 88 працівників, серед яких 21 учитель, 24 вихователі і 47 чоловік обслуговуючого персоналу. Всі вони забезпечують належний рівень навчання та виховання учнів.
Основними завданнями педагогів є впровадження в навчально-виховний процес сучасних освітніх технологій, особлива увага приділяється корекційній роботі з дітьми. Колектив створив у школі атмосферу добра, злагоди і комфорту. Діти називають школу-інтернат другою рідною домівкою.
Мова освітнього процесу - українська.
Фактична кількість осіб, які навчаються - 96 дітей.